2. Förfarande
Förfarande
Titel: Debiteringssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ett debiteringssystem för ett VA-bolag. Systemet ska tillgodose VA uppdrag att fakturera VA-kunder. Därför bör systemet kunna hantera VA-kunder, kundanläggningar, taxor, vattenmätare, tjänster samt beställarens valda historik.
Intern identifierare: SoVa 2024:24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 48444100 Faktureringssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000