Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende kvalificerade konsulttjänster inom affärsutveckling ur ett ägarperspektiv
Referensnummer: SSAB 2021/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
För att snabbt kunna agera på ett adekvat sätt i olika frågor som rör bolagskoncernens verksamhetsområden och ägardirektiv, behöver Beställaren upphandla kvalificerade konsulttjänster inom affärsutveckling. Upphandlingen sker gemensamt med S:t Erik Markutveckling men varsitt ramavtal tecknas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen