2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Entreprenaden omfattar vinterväghållning, snö- och halkbekämpning
Intern identifierare: 26/330
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000