604699-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal besiktning elnätsanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal besiktning elnätsanläggningar
Beskrivning: Besiktningstjänster för elnätsanläggningar och närliggande infrastrukturanläggningar inom Kristianstads kommun. Kontraktet omfattar entreprenadbesiktningar, slutbesiktningar, garantibesiktningar, särskilda besiktningar och tekniska utlåtanden. Uppdragen avropas successivt under avtalstiden efter beställarens behov.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001