604705-2024 - Resultat
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Talangprogram 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTalangprogram 2025
BeskrivningVästtrafik söker en leverantör som ska hjälpa oss med att hitta morgondagens unga talanger till vår IT- och utvecklingsverksamhet. Vi söker en leverantör som ska utveckla och genomföra ett talangprogram, i syfte att långsiktigt säkra kompetensförsörjningen för digital kompetens. Västtrafik planerar att under avtalstiden genomföra ett talangprogram per år. Tjänsten avser en komplett tjänst där alla delar av talangprogrammet ingår
Intern identifierareD-nr: 1-448-24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72240000 Systemanalys och programmering, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000