604706-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Städtjänster för Skola och Förskola, Äldreomsorg, Stadshuset samt Växhuset
Referensnummer: FN 2020/00395-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städning av kommunens lokaler fördelat på 5 olika områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 - Skolor och Förskolor - område 1.1, 1.2, 1,8
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städning av kommunens lokaler.
Område 2 - Skolor och förskolor - område (Omr. 1.3, 1.7)
Del nr: 2
Område 3 - Äldreomsorg - område (Omr. 3.1, 3.2)
Del nr: 3
Område 4 - Stadshuset - område (Omr. 2.4)
Del nr: 4
Område 5 - Växhuset - område (Omr. 2.5)
Del nr: 5