See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling trafo H2 Prometeus
Beskrivning: Nybro Energi AB avser att ersätta befintlig transformator i station H2 Prometeus. Upphandlingen innefattar leverans av en 22/11 kV transformator med märkeffekt 16 MVA ONAN. I leveransen ingår även uppställning på befintligt transformatorfundament, FAT-prov och leveransprov av transformatorn. Upphandlingen genomförs i två steg. Ett första steg där en potentiell anbudsgivare för kvalificera sig och i ett andra steg lämna anbud på leveransen.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107211:Lot:1