Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsförvaltning
Referensnummer: Inköp.21.17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Oxelösunds kommun avser att upphandla en motpart som ska agera sakkunnig, förvalta och sköta skogen åt Kommunen.
Oxelösunds kommun har idag ca 942 hektar produktiv skog. Dessa hektar ska förvaltas i enlighet med gällande Skogsbruksplan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
942 hektar skog