Denna årsentreprenad omfattar underhållsbeläggningar på kommunala gator, vägar, gc-vägar, parkeringsplatser m.m. inom Järfälla kommun. Vilka vägavsnitt som ska beläggas bestäms av B inför varje säsong.
Inom ramen för detta ramavtal kan B komma att avropa utförande av beläggning för nyanlagda gator inom investeringsprojekt. Omfattning av dessa kan inte anges.
Under tiden 23.12.2019 - 7.1.2019 kan inga frågor besvaras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233200 Diverse ytbehandling, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen