604780-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Röstnings och engagemangstjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRöstnings och engagemangstjänst
BeskrivningSveriges Radio AB upphandlar ett verktyg för röstning och engagemang via telefon, SMS och Swish. Upphandlingen genomförs av Sveriges Radio och är samordnad med SVT och Radiohjälpen som kommer att vara avropsberättigade.
Intern identifierareSR2520
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000