604790-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fönsterputsning – Fönsterputs
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFönsterputs
BeskrivningUmeå universitet har för avsikt att upphandla fönsterputsning av universitetets lokaler. Fönsterputsning av Umeå universitets lokaler ska utföras på Huvudcampus, Konstnärligt Campus och i Norrbyn. Fönsterputsning sker under: maj (efter sopning av gågatorna) till och med juniaugusti till och med september Fördelningen av fönsterputs sker enligt beskrivning i bilagor samt Ramavtal. I beställningen kan en viss putsning på hög höjd ingå. Beställaren lämnar inga garantier på uppdraget då variationer och avvikelser kan förekomma.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108989:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativen2 år + 1år