604852-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: KFKS 2022-00975
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
I upphandlingen som avropsberättigad deltar även Nacka Vatten och Avfall AB (org.nr: 559066-7589)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79430000 Krishantering, 85147000 Företagshälsovård, 98342000 Arbetsmiljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden. Anbud kan lämnas på en eller flera delar.
Anbudsområde 1: Tjänster inom företagshälsovård
Anbudsområde 2: Personalstöd och krisstöd
Anbudsområde 3: Expertkonsult för utveckling, stöd och utredning inom arbetsmiljöområdet