Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasögon
Referensnummer: KS 2023/959
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av synundersökning och arbetsglasögon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33734000 Glasögon, 85160000 Optikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen