604874-2022 - ResultatSverige-Åkersberga: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster till Socialförvaltningen
Referensnummer: 2022-10SOC
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla konsulter till Socialförvaltningen i Österåkers kommun i enlighet med de kompetensområden och roller som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen