Officiellt namn: Marsh AB Postadress: Klara Norra Kyrkogata 29 Ort: Stockholm Postnummer: SE-111 22 Land: Sverige Att: Patrik Karsberg E-post:patrik.karsberg@marsh.com
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen AB Västerås Lokaltrafik – försäkringsupphandling.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Offentlig upphandling avseende motorförsäkring och företagsförsäkringar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66510000 Försäkringar, 66515200 Sakförsäkringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 7 273 260 SEK
exkl. moms