605065-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll Styr
Referensnummer: UPPH2023-00043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighet och service (Fos) avser handla upp ombyggnads, anläggnings och installationsarbeten samt fastighetsunderhållsarbeten för styr.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen