605075-2025 - Resultat
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Ramavtal - Årsentreprenörer Arvidsjaur - El
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Årsentreprenörer Arvidsjaur - El
BeskrivningRamavtalet omfattar elarbeten avseende planerade och oplanerade reparations- och underhållsarbete, samt om-, till- och nybyggnadsarbeten avseende samtliga fastigheter som ägs och förvaltas av Fortifikationsverket i Arvidsjaur med omnejd. Ramavtal kommer att tecknas med maximalt 3 st. entreprenörer. Objekt som avropas enligt detta ramavtal kommer att tilldelas genom rangordning eller förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare255/2025
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000