605103-2020 - ResultatSverige-Järfälla: Tjänster i samband med kontaminerad jord
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagning av schaktmassor för återvinning och deponering.
Referensnummer: Kst 2020/274
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90522000 Tjänster i samband med kontaminerad jord
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar mottagning av schaktmassor för återvinning och deponering från arbeten inom projekt Barkarbystaden.
Ramavtalet ska vara giltigt för Järfälla kommuns anlitade entreprenörer samt för part vilken ingått avtal med Järfälla Kommun om köp av mark för exploatering inom projekt Barkarbystaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen