2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bildskärmsglasögon
Beskrivning: Region Gotland upphandlar ett ramavtal för bildskärmsglasögon med tillhörande produkter och tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102815:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85160000 Optikertjänster