605252-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Skyltar och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar
Referensnummer: 20-144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423400 Skyltar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans och montage av Inomhus- och utomhusskyltar.
Upphandlingen består av följande två (2) anbudsområden:
Anbudsområde A Inomhusskyltar: Namntavlor, anslagstavlor, informationstavlor samt övriga inomhusskyltar.
Anbudsområde B Utomhusskyltar: Parkerings- och trafikskyltar samt övriga utomhusskyltar. Samtliga anbudsområden är rikstäckande och utvärderas var för sig.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen