605290-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter Mark & Anläggning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter Mark & Anläggning
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal av konsulttjänster inom området Tekniska konsulter Anläggning för löpande avrop efter behov. Uppdraget omfattar projektering och utredning i samband med detaljplanearbeten, utbyggnad av detaljplaner, reinvesteringsprojekt, övriga kommunala projekt i varierande omfattning, i samarbete mellan kommunen och SIVAB eller utförd av endera parten självständigt. Objekten är belägna i Sigtuna kommun. Specifika objekt anges vid avrop.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMark & Anläggning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111117:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVA
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111117:Lot:2