605344-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chefsutvecklingsprogram
Referensnummer: Ks26 2021-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att lämna anbud i upphandlingen av chefsutvecklingsprogram för Linköpings kommun.
Linköping är platsen där du möter framtiden. Här ser nya och spännande innovationer dagens ljus, här tar idéer form och visioner förverkligas. Linköping har högteknologin i sitt DNA och därför är Linköping idag ledande inom exempelvis flygteknik, fordonssäkerhet, sakernas internet, IT och mobil kommunikation samt i absolut framkant när det gäller teknik för miljönytta och hållbara lösningar. Detta är viktigt eftersom Linköping arbetar hårt för att Linköping ska vara koldioxidneutralt 2025.
Runt kärnan av teknik utvecklas kluster och ett dynamiskt och internationellt näringsliv breddas, där företag växer och startas varje dag. Sammantaget kan Linköping erbjuda en varierad och spännande arbetsmarknad och en fantastisk plattform för innovation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80530000 Yrkesutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1.2           Omfattning i form av ett värde
Omfattningen av chefsutvecklingsprogrammet uppgår till högst 4 000 000 SEK exklusive mervärdesskatt under den totala ramavtalstiden inklusive förlängningsåren.
Omfattningen av option för ledningsgruppsutveckling uppgår till högst 400 000 SEK, under den totala ramavtalstiden inklusive förlängningsåren.
Omfattningen av option för utbildningsdagar uppgår till högst 200 000 SEK, under den totala ramavtalstiden inklusive förlängningsåren.
Detta ramavtal omfattar inte någon utfästelse om att avropa för ett visst värde under ramavtalstiden utan leverantören ska leverera det verkliga behovet inom ramen för ovan beskrivna takvärden.