605350-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Undersöknings- och säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: Ks26 2020-43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att lämna anbud i upphandlingen av bevakningstjänster för Linköpings kommun, Lejonfastigheter AB och Visit Linköping & Co AB.
Upphandlingen avser bevakningstjänster innehållande tjänster från väktare, ordningsvakt, skyddsvakt och personskyddsväktare. De upphandlade bevakningstjänsterna omfattar hela Linköpings kommuns geografiska område. Upphandlingen avser ett (1) ramavtal med en (1) antagen leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumentet "Upphandlingsföreskrifter" angående art, mängd och omfattning av upphandlingen.