2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patientnära instrument för analysmetod hs Troponin I inkl. reagens och kontrollmaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av 5 st patientnära instrument för analysmetod hs Troponin I inklusive reagens och kontrollmaterial samt option på ytterligare 1-2 instrument.
Intern identifierare: HSN2024/5187
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: option om ytterligare 1-2 instrument med giltighet t o m 2028-12-31