605432-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Disponering av kontaminerad jord – Omhändertagande förorenade massor - Åsbro västra
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande förorenade massor - Åsbro västra
BeskrivningDenna upphandling är en upphandling gällande avfallsmottagningstjänst. I uppdraget ingår lastning, transport samt omhändertagande av förorenade massor uppkomna vid SGU:s projekt i Åsbro.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90522200 Disponering av kontaminerad jord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104210:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112340 Marksanering, 90522300 Behandling av kontaminerad mark, 90722200 Miljösanering, 90732300 Behandling eller återställning av förorenad jord