Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Present- och profilprodukter
Referensnummer: 22-0016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att täcka Göteborg Energis behov av profilerande produkter och give aways.
Produkterna ska gå i linje med Göteborg Energis värderingar och skapa positiva associationer. Produkten kan t ex vara tillverkad av återvunnet material, spara energi eller förenkla en hållbar livsstil.
Leverantören ska ha en rutin som på ett enkelt sätt gör det möjligt för ett antal olika anställda att beställa utifrån samma sortiment.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18300000 Klädesplagg, 30192121 Kulspetspennor, 30237270 Datorväskor, 39295200 Paraplyer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen