2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikation och IoT-enheter
Beskrivning: Upphandlingen innehåller fyra olika kategorier 1. Hårdvara (exempelvis sensorer och gateways) 2. Kommunikation (exempelvis NB-IoT, LoraWan, LTE+) 3. Plattform 4. Mjukvara (exempelvis app)
Intern identifierare: 24/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32412000 Kommunikationsnät
Ytterligare klassificering (cpv): 32510000 Trådlös telekommunikationsutrustning, 48100000 Programvara för särskild industri, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48211000 Programvara för plattformskompatibilitet, 48800000 Informationssystem och servrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Container (1)