2. Förfarande
Förfarande
Titel: VS och fastighetsförnödenheter 2026
Beskrivning: Denna upphandling syftar till att tillgodose MKB Fastighets ABs (MKB) behov av VS-artiklar och fastighetsförnödenheter. Uppdraget omfattar leverans av VS-artiklar och fastighetsförnödenheter fördelat i följande tre undergrupper med exempel på vad som ingår i produktgrupperna: VS-material, Fastighet (beslag, lås, städ- och hygienartiklar, arbetsplatsutrustning, skruv, plugg, tätning, tejp, våtrumsskivor, förbrukningsmaterial m.m, verktyg & Maskiner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39800000 Rengörings- och polermedel, 42000000 Industrimaskiner, 42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 42600000 Verktygsmaskiner, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44163000 Rörledningar och armatur, 44410000 Badrums- och köksartiklar, 44411000 Sanitetsgods, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 44530000 Fästen för industriellt bruk, 44531000 Gängade fästen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: VS och fastighetsförnödenheter 2026