Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdgarantiavtal - Urologi 2020 (II)
Referensnummer: DNRGS200135-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85121292 Urologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal för avrop av patienter när Region Hallands egen kapacitet inte är tillräcklig för att kunna erbjuda tid inom Region Hallands tidsgränser för vårdgaranti avseende urologi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121290 Pediatrisk eller urologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen