605510-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Meddelande om koncessionstilldelning
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koncessionsupphandling F&B Arlanda
Referensnummer: SDA 2021-00310
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Concession for F&B at ARN and GOT. Four tender areas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 300 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
F and B concession. four tender areas at Arlanda