605639-2025 - Resultat
Sverige – Vägtransporter – Transporttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransporttjänster
BeskrivningBeställaren inbjuder er härmed att inkomma med anbud enligt annonserade upphandlingsdokument. Avtalet omfattar transporter både lokalt och regionalt i form av schemalagda transporter, hemlevaranser samt akuta leveranser. Beställaren avser teckna avtal med en eller flera leverantörer, för hela det efterfrågade föremålet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGods, förbrukningsmaterial och textilier
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103932:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHemleveranser
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103932:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelLeveranser utanför schemarad
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103932:Lot:3