605658-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revision spårvagn M31 2020
Referensnummer: 1-1553-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50200000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Västtrafiks behov av att genomföra revision av spårvagnsmodell M31.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning, 50224000 Renovering av vagnpark
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen