2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frivilligt förhandinsyn Skolval- och Skolbytestjänst
Beskrivning: Barn- och utbildningsförvaltningen söker en leverantör som kan tillhandahålla en komplett tjänst för hantering av ansökningar om skolval/skolbyte och inflyttning inom grundskolan. Tjänsten ska integreras med kommunens befintliga system, IST Administration, via Educloud.
Intern identifierare: KSUH/2024:68
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72400000 Internettjänster, 72410000 Leverantörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000