Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löne-/HR-system
Referensnummer: KS17.1201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans, installation och införande av ett ett löne-/HR-system inklusive IT-drift, systemförvaltning, support, underhåll, vidareutveckling och utbildning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser leverans, installation och införande av ett löne-/HR-system inklusive IT-drift, systemförvaltning, support, underhåll, vidareutveckling och utbildning.