605894-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – Yttre VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende tekniska konsulttjänster – Yttre VA
BeskrivningUppdraget kan komma att omfatta konsultuppdrag inom arbeten avseende. Övergripande Utredningar som VA-planering, förnyelseplanering, vattenresursplanering, omvandlingsområden. Utreda och analysera frågor som rör yttre vatten- och avloppssystem. Detta innefattar allt från planering, samordning och projektering till drift och underhåll av VA-nätet.
Intern identifierareSI 2024/63
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000