2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Riksgälden är i behov av att anskaffa ett ekonomisystem som levereras on-premises. Riksgäldens behov är ett ekonomisystem med funktionalitet som bland annat redovisning, kundreskontra, leverantörsreskontra, anläggningsregister samt budget och prognos
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130942:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se Anbudsinbjudan.