2. Förfarande
Förfarande
Titel: 130241 N Volten 2 Nyproduktion av flerbostadshus
Beskrivning: Upphandlingen avser kontrakterande av generalentreprenör för utförande av flerbostadshus inom Skellefteå centrala stad. Entreprenaden genomförs som totalentreprenad.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102483:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder