2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck och däckservice lätta och tunga fordon
Beskrivning: Kalmar kommun, genom upphandlingsenheten, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av ramavtal av Däck och däcktjänster till lätta och tunga fordon. Beställaren avser att teckna ramavtal med de två (2) leverantörer som lämnat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden baserat på grunden bästa förhållande mellan pris och kvalitet.
Intern identifierare: 2023-32
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del