Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av automatiserat lager för läkemedelsförpackningar
Referensnummer: UPPH2023-00115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42965100 Driftssystem för lager
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett automatiserat lager för sjukhusapoteksverksamhet.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 9 Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2023-08-20 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42997300 Industrirobotar, 48430000 Programvara för lagerförvaltning, 48782000 Programvara för lagerhantering, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen