606066-2021 - ResultatSverige-Tyresö: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultgrupp för Projektering Bollmoravägen
Referensnummer: 2020/KSUH 0021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser projektering för projekt Bollmoravägen. Uppdraget är indelat i delområden och kan komma att innefatta både systemhandling- och detaljprojektering för dessa områden.
Avsikten med upplägget för uppdraget är parterna ska föra en nära dialog och gemensamt planera budget och resurssättning på kommande beställningar av delområden så att när, och om, politiska beslut tas om genomförande för delområden ska arbetet kunna påbörjas så snart som möjligt för konsulten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen