Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Toner och förbrukningsmaterial till laserskrivare
Referensnummer: RJL 2020/1989
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att säkerställa Region Jönköpings och Region Östergötlands behov av toner, bläck och tillhörande förbrukningsmaterial till den befintliga parken av skrivare och multifunktionsskrivare (mfp).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30125100 Kolpulverpatroner, 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen