606079-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Catering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannonsering av Catering för Länsstyrelsen i Stockholms län
Referensnummer: 114-10402-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Stockholms län kommer i början av 2020 att komma ut med en upphandling angående Cateringtjänster till våra lokaler på Regeringsgatan 66.
Länsstyrelsen har en konferensverksamhet där det finns behov av catering till diverse evenemang och möten.
Catering behovet är varierande och kan innebära allt från enkel fika, så som bullar och kaffebröd till luncher i viss utsträckning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55500000 Matsalstjänster och catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen