606132-2022 - ÄndringSverige-Enköping: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolsta förskola
Referensnummer: TF2019-225
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ny uppföring av Enköpings typförskola på ny tomt med plats för 160 barn. Tillhörande förskolegård ska anläggas i samband med entreprenad.