Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stängslingsarbeten i Skåne län
Referensnummer: 512-37713-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45342000 Uppförande av stängsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov av stängsel för betesdjur i skyddade områden och i områden som omfattas av åtgärdsprogram för hotade arter.
Länsstyrelsen avser att teckna ramavtal med flera leverantörer.
Samtliga anbudsgivare som uppfyller samtliga obligatoriska krav kommer att antas och beredas möjlighet att teckna ramavtal med Länsstyrelsen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928200 Stängsel, 34928220 Stängselmaterial, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen