60637-2018 - ResultatSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cellsorterare
Referensnummer: MT 2017-0080B / 17RS1541
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. cellsorterare leverans till Kliniskt forskningslaboratorium, Område Forskning och Utbildning med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option fullserviceavtal samt option på 1 st. säkerhetsbänk klass II, 1 st. grön/gul laser med våglängd 561 nm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen