Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital arvodeshantering
Referensnummer: KSN-2023-01506
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett systemstöd avseende en helhetslösning för effektiv administration av förtroendevalda och deras arvoden och ersättningar. Systemstödet ska kunna säkerställa att rätt arvode betalas ut i rätt tid och förbättra och förenkla för de förtroendevalda.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen