606443-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Ramavtal miljökonsulttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal miljökonsulttjänster
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för miljökonsulter med inriktning mot byggprojekt och hållbarhetsarbete.
Intern identifierare570-2024/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för miljökonsulter med inriktning mot byggprojekt och hållbarhetsarbete. Information finns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareRamavtal miljökonsulttjänster