Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorieinredning
Referensnummer: V 2020/2292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39200000 Inredning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Comparative Medicine Unit (CMU) vid Medicinska fakulteten, Lunds universitet avser att upphandla Laboratorieinredning.
Inredning ska vara placerad på CMU, Lunds universitet. Antagen leverantör ska ombesörja leverans av färdigmonterad/ihoppsatt inredning i anvisat utrymme/rum. Leverantören ska efter leverans samarbeta med Köparens totalentreprenör och stämma av att alla delar finns levererade och rätt utplacerade. Slutligen ska man även bistå med installationsanvisningar och monteringsanpassningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39111100 Snurrstolar, 39141100 Skåp och hyllor, 39180000 Laboratoriemöbler, 39181000 Laboratoriebänkar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen