606479-2021 - ÄndringSverige-Strängnäs: Underhåll och reparation av datautrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klienter med tillbehör samt servrar, lagring och nätverksutrustning
Referensnummer: KS/2021:485
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50312000 Underhåll och reparation av datautrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun, med bolagen Strängnäs Fastighets AB (SFAB) samt Strängnäs Bostads AB (SBAB), inbjuder er att inkomma med anbud avseende klinter med tillbehör samt servrar, lagring och nätverksutrustning.
Omfattning
Upphandlingen omfattar klienter med tillbehör samt tjänster, såsom exempelvis:
Datorer
Surfplattor
Skärmar
Tillbehör
Konfigurationstjänster
Reparationstjänster
Upphandlingen omfattar även servrar, lagring, nätverksutrustning, supportavtal för utrustning samt tjänster, såsom exempelvis:
Servrar
Lagring
Switchar
Access Points (AP)
Brandväggar
Konsultstöd
Kommunen och SFAB/SBAB avser teckna egna ramavtal omfattande klienter med tillbehör, servrar, lagring och nätverksutrustning.
Kravspecifikation, kommersiella villkor och administrativa bestämmelser framgår av detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.