Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hem- och hygienartiklar
Referensnummer: SF 2022/256
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad inbjuder er att lämna anbud i en upphandling av
förbrukningsmaterial inom området hem- och hygienartiklar enligt de förutsättning som anges i detta upphandlingsdokument inklusive
bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33700000 Hygienartiklar, 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien, 33751000 Engångsblöjor, 33771100 Dambindor eller tamponger, 39225300 Tändstickor, 39225600 Stearinljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen